Strona główna >> Usługi >> Leczenie dzieci
Leczenie dzieci

Leczenie dzieci.

Jest profilaktyka próchnicy zębów mlecznych i stałych oraz profilaktyka wad zgryzu. Wszystkie zabiegi profilaktyczne są całkowicie bezbolesne, pozwalają dziecku oswoić się z gabinetem i lekarzem. Więc kiedy zdarzy się mimo wszystko konieczność leczenia próchnicy, przebiegnie ona bez niepotrzebnego stresu.

W klinice Goodent opiekujemy się najmłodszymi pacjentami ze szczególną troską i dużym doświadczeniem. Zaczynamy od pierwszej wizyty adaptacyjnej, a potem co 6 miesięcy przypominamy o wizytach kontrolnych. W formie zabawy i miłej rozmowy oswajamy dziecko z przebiegiem badania jamy ustnej, obserwujemy kolejno wyżynające się zęby mleczne, korygujemy złe nawyki, uczymy jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Dzielny pacjent zawsze otrzymuje drobny upominek, jako nagrodę za odwagę i cierpliwość.

Jeśli zęby mleczne ulegną jednak próchnicy, należy bezwzględnie jak najszybciej wdrożyć leczenie, aby uniknąć rozprzestrzeniania się zakażenia i konieczności przedwczesnego usuwania zębów mlecznych. Jeśli dziecko jest pod stałą opieką stomatologa, często pierwsze ubytki diagnozowane są na tyle wcześnie, że można leczyć je bez konieczności borowania, z zastosowaniem intensywnej remineralizacji. Większe ubytki wypełniane są specjalnymi kolorowymi materiałami z dużą zawartością fluoru. Pacjenci naszej kliniki zawsze mają możliwość wyboru koloru plomby z brokatem, co jest dodatkową atrakcją, a także skutecznym sposobem na odwrócenie uwagi od samego zabiegu.