Strona główna >> Usługi >> Leczenie kanałowe
Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe.

Czyli endodontyczne, konieczne jest przy nieodwracalnym zapaleniu, bądź martwicy miazgi zęba. Polega na usunięciu zainfekowanej miazgi i zastąpieniu jej trwałym materiałem leczniczym i stabilizującym. Zabieg pozwala na uratowanie chorego zęba, który zachowa swe funkcje jeszcze na wiele lat.

W klinice Goodent leczenie endodontyczne wykonywane jest przez lekarzy stomatologów z wieloletnim doświadczeniem, którzy obok wiedzy, szczycą się też niezwykłą precyzją. Ich kompetencje wspierane są przez najnowocześniejsze specjalistyczne urządzenia i najwyższej klasy komponenty. Zabieg rutynowo wykonywany jest przy użyciu mikroskopu stomatologicznego, co pozwala na perfekcyjne udrożnienie i wypełnienie kanałów korzeniowych. Przy opracowaniu kanałów lekarza wspiera specjalistyczny, komputerowo sterowany system lokalizacji wierzchołka kanału. Lekarz ma też możliwość kontrolowania na bieżąco całego procesu leczenia kanałowego aparatem rentgenowskim.

Leczenie kanałowe w klinice Goodent jest całkowicie bezbolesne, ponieważ odbywa się w znieczuleniu odpowiednio dobranym dla każdego pacjenta.

WAŻNE! Nie można lekceważyć bólu zęba. Należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Szybka interwencja lekarska często pozwala uniknąć leczenia kanałowego. A jeśli już zajdzie potrzeba leczenia kanałowego, natychmiastowe wdrożenie odpowiednich procedur pozwoli uniknąć rozprzestrzeniania się zakażenia na tkanki okołozębowe oraz cały organizm.