Strona główna >> Usługi >> Protetyka w jeden dzień
Protetyka w jeden dzień

Protetyka w jeden dzień.

Protetyka z wykorzystaniem technologii cyfrowej (CEREC) to innowacyjny system wykonywania estetycznych rekonstrukcji zębów, takich jak licówki, korony i mosty, z zastosowaniem zaawansowanej technologii cyfrowej (CAD/CAM, ang. Computer Aided Design, Computer Aided Manufacturing). Dzięki tej technologii, możliwe jest przeprowadzenie całego procesu powstawania uzupełnień protetycznych komputerowo, co znacząco skraca czas oczekiwania i zwiększa precyzję wykonania. System CEREC umożliwia również usługę protetyki w jeden dzień, co oznacza, że pacjenci mogą otrzymać nowe uzupełnienie protetyczne podczas jednej wizyty. Cały proces składa się z czterech etapów:

  • skanowanie – optyczny wycisk zębów wykonany przez wewnątrzustną mikrokamerę cyfrową; proces, dzięki któremu powstaje cyfrowy obraz 3D uzębienia pacjenta
  • projektowanie i opracowanie modelu pracy protetycznej na ekranie komputera w wirtualnym trójwymiarowym obrazie jamy ustnej; precyzję i dokładność tego etapu zapewnia 28-krotne powiększenie rzeczywistego obrazu
  • wycinanie opracowanego modelu protetycznego z gotowych bloczków ceramicznych na sterowanej komputerowo precyzyjnej frezarce (dokładność frezowania 19-25μm)
  • wypalanie pracy protetycznej w piecu Sirona SPEEDFIRE w celu uzyskania najlepszego efektu wizualnego i właściwości fizykochemicznych pracy

Tak przygotowaną licówkę lub koronę lekarz mocuje na zębie pacjenta, używając specjalistycznego kleju kompozytowego, który po utwardzeniu światłem spaja ceramikę z zębem w jedną całość. Dzięki idealnemu przyleganiu, dobraniu odpowiedniego koloru i kształtu nowe zęby są nie do odróżnienia od naturalnych zębów pacjenta.

Usuwanie zębów i proteza w jeden dzień

to nowoczesna metoda leczenia stomatologicznego, która pozwala na szybkie i skuteczne przywrócenie funkcji i estetyki uzębienia. Zabieg polega na usunięciu zniszczonych lub chorych zębów oraz natychmiastowym założeniu protezy tymczasowej. Dzięki zaawansowanej technologii i precyzyjnemu planowaniu, pacjenci mogą cieszyć się nowym uśmiechem już tego samego dnia. Metoda ta minimalizuje dyskomfort i skraca czas leczenia, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie wygodę i szybkość działania.

Klinika Goodent posiada urządzenie CEREC umożliwiające wykonanie uzupełnień protetycznych w czasie 60-minutowej jednorazowej wizyty. Dlatego często mówimy o protetyce w jeden dzień.

Doświadczony lekarz po specjalistycznym przeszkoleniu czuwa nad całym procesem. Pobieranie skanerem wycisku cyfrowego trwa w zależności od wykonywanego uzupełnienia protetycznego od kilkunastu sekund do kilku minut, jest całkowicie bezbolesne i nieuciążliwe. Uzupełnienie protetyczne jest opracowywane na wirtualnym modelu na ekranie komputera trakcie trwania wizyty. Klinika Goodent dba o to, by projekt uwzględniał indywidualne potrzeby każdego pacjenta i pasował do jego naturalnych zębów. Na tym etapie jest też dobierany odpowiedni kolor i twardość bloczków ceramicznych. Pacjent widzi na ekranie wirtualną pracę protetyczną. Jest ona cyfrowo wysyłana do frezarki dopiero po zaakceptowaniu jej przez pacjenta.

Klinika Goodent wykorzystuje tylko materiały najwyższej jakości. Fabrycznie przygotowane bloczki ceramiczne, z których frezowane jest uzupełnienie protetyczne, produkowane są w warunkach laboratoryjnych, nie zawierają artefaktów, pęcherzyków, wad struktury i są 4-krotnie bardziej wytrzymałe niż tradycyjne korony i mosty.

Lekarz Kliniki Goodent dopasowuje gotowe uzupełnienie protetyczne i mocuje w jamie ustnej pacjenta. Ze względu na cyfrową dokładność całego procesu, przygotowane uzupełnienia zawsze pasują idealnie.

Pacjenci opuszczają naszą klinikę z pięknym, perfekcyjnym uśmiechem a wszystko to w ramach akcji – zęby w jeden dzień.