Peridontologia

zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób dziąseł i przyzębia, zwanych powszechnie parodontozą. Najczęstszym powodem stanu zapalnego dziąseł i przyzębia są bakterie płytki nazębnej, która nieusuwana ulega mineralizacji i przekształca się w kamień nazębny. Przewlekłe, nieleczone zapalenia prowadzą do rozchwiania zębów, a w ostateczności do ich utraty.

W klinice Goodent kładziemy duży nacisk na profilaktykę i zachęcamy naszych pacjentów do regularnych wizyt kontrolnych. Pozwala to wcześnie zdiagnozować wszelkie problemy i natychmiast podjąć środki zaradcze, zanim choroba się rozwinie i doprowadzi do poważnych konsekwencji. A jeśli już konieczne będzie wdrożenie leczenia, w klinice Goodent pacjenci znajdą najlepszą opiekę i skuteczną terapię z zastosowaniem najnowocześniejszych technik regeneracyjno–naprawczych i najwyższej jakości materiałów renomowanych producentów.

Choroby dziąseł

 

WAŻNE! Choroby dziąseł i przyzębia dotykają aż 90% dorosłych Polaków w każdym wieku. Skala tego problemu jest tak duża, że parodontoza została uznana (obok próchnicy, cukrzycy i otyłości) za chorobę cywilizacyjną. Palenie tytoniu znacząco zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia parodontozy.

 
sprawdź cennik