Choroby dziąseł przyczyny, profilaktyka i leczenie

Periodontologia – co to jest?

Periodontologia zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób dziąseł i przyzębia, zwanych powszechnie parodontozą. Najczęstszym powodem stanu zapalnego dziąseł i przyzębia są bakterie płytki nazębnej, która nieusuwana ulega mineralizacji i przekształca się w kamień nazębny. Przewlekłe, nieleczone zapalenia dziąseł prowadzą do rozchwiania zębów, a w ostateczności do ich utraty.

W klinice Goodent kładziemy duży nacisk na profilaktykę i zachęcamy naszych pacjentów do regularnych wizyt kontrolnych. Pozwala to wcześnie zdiagnozować wszelkie problemy w tym też choroby dziąseł oraz natychmiast podjąć środki zaradcze, zanim choroba dziąseł się rozwinie i doprowadzi do poważnych konsekwencji. A jeśli już konieczne będzie wdrożenie leczenia, w klinice Goodent pacjenci znajdą najlepszą opiekę i skuteczną terapię z zastosowaniem najnowocześniejszych technik regeneracyjno–naprawczych i najwyższej jakości materiałów renomowanych producentów.

Choroby dziąseł

Choroby dziąseł

Choroby dziąseł i przyzębia dotykają aż 90% dorosłych Polaków w każdym wieku. Skala tego problemu jest tak duża, że parodontoza została uznana (obok próchnicy, cukrzycy i otyłości) za chorobę cywilizacyjną. Palenie tytoniu znacząco zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia parodontozy.
sprawdź cennik

Jakie są najczęstsze oznaki chorób dziąseł?

Zapalenie dziąseł zwykle nie powoduje bólu, dlatego należy zwracać uwagę na inne objawy. Alarmujące są:

  • Krwawienie dziąseł
  • Nieświeży oddech
  • Obrzęk dziąseł
  • Recesja dziąseł